11.3 C
New York
Wednesday, April 24, 2024

Buy now

Vuçiqi e prezanton Vuçeviqin si kandidat për kryeministër

- Advertisement -

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i ka propozuar kuvendit të këtij shteti kandidat për kryeministër, Millosh Vuçeviqin.

Vuçeviq është aktualisht ministër i Mbrojtjes, i cili pritet të jetë pasues i kryeministres aktuale, Ana Bërnabiq, njofton Klankosova.tv.

Ndërsa, Ana Bërnabiq deri më tani ka qenë kryeministre e Serbisë, por që ajo tash ka kaluar në pozitën e kryetares së kuvendit.

Po ashtu ishte përfolur që pasuesi i Bërnabiqit do të ishte Marko Gjuriq, ish-drejtori i Zyrës Serbe për Kosovë dhe ish-ambasadori i Serbisë në ShBA.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit