27.6 C
New York
Wednesday, June 19, 2024

Buy now

Vuçiq: Referendumi – tregimi më i frikshëm dhe më qesharak

- Advertisement -

Presidenti serb ka komentuar referendumin e organizuar për shkarkimin e kryetarëve të Komunave në veri të Kosovës, i cili dështoi për shkak të pjesëmarrjes së ulët, gjegjësisht bojkotit të serbëve.

“Tregimi për referendumin është më qesharaku”, ka thënë presidenti serb dhe ka shtuar se:

“Kjo vërtet është e frikshme. Këtë gjithkush e kupton, por mënyra se si ata abuzojnë me të, mënyra se si i ata i karikurojnë gjërat, atëherë e keni plotësisht të qartë”, ka pretenduar Vuçiq, pa treguar arsyen përse serbët e ndërruan mendjen dhe e bojkotuan referendumin, transmeton Paparaci.

Vuçiq ka folur edhe për fjalimin e përfaqësuesit britanik në OKB për referendumin, të cilin e cilësoi si një njeri jashtëzakonisht të zgjuar dhe serioz, por:

“Kur ai filloi të flasë për referendumin dhe zgjedhjet, ishte një fyerje për mendjen e shëndoshë”, ka shtuar presidenti serb.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit