0.9 C
New York
Thursday, February 22, 2024

Buy now

Vuçiq pozon teksa çon një lis në zyrën e tij

Presidenti serb Aleksander Vuçiq, është parë me doreza dhe një lis në dorë të cilin e ka dërguar në zyrën e tij për liturgjinë e krishtlindjeve ortodokse.

Vuçiq ka postuar disa fotografi nga liturgjia e cila është mbajtur nga peshkopi Stefan transmeton Gazeta Express.

Vuçiq do t’i pres në zyrë disa fëmijë që po e vizitojnë Beogradin për festat e krishtlindjeve ortodokse.

Prerja e lisave është traditë e krishtlindjeve ortodokse të cilat festohen me 6 janar dhe të njëjtit digjen në mbrëmje.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit