-0.3 C
New York
Wednesday, November 29, 2023

Buy now

Von der Leyen sot në Kosovë, takohet me Osmanin e Kurtin

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen do të qëndrojë sot për vizitën në Kosovë.

Ajo sot do të takohet me presidenten e vendit, Vjosa Osmani.

Sipas njoftimit, takimi me Von der Leyen me presidenten Osmani do të fillojë në ora 13:15.

Presidentja e KE-së do të takohet edhe me kryeministrin, Albin Kurti.

Ky do të jetë një rast për të diskutuar bashkëpunimin dypalësh dhe veçanërisht për t’u prezantuar më në detaje udhëheqësve rajonalë Planin e Rritjes së BE-së për Ballkanin Perëndimor. Të hënën ajo do të udhëtojë për në Prishtinë, ku do të takohet me Presidenten dhe kryeministrin e Kosovës, Vjosa Osmani dhe Albin Kurti.” – thuhet në njoftim që ka lëshuar Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë.

Von der Leyen gjithashtu do të vizitojë edhe Maqedoninë e Veriut, Mal të Zi, Serbi dhe Bosnjë e Hercegovinë.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit