1.2 C
New York
Thursday, December 7, 2023

Buy now

Vlen sa një pasuri, në New York shitet makina e dytë më e shtrenjtë ndonjëherë në një ankand

Një automjet Ferrari FTO e vitit 1962, ngjyrë e purpurt, ishte ylli i ankandit të djeshëm të Sotheby’s në Nju Jork, ku ndër të tjera dolën në ankand pikturat e Monet, Picasso dhe Chagall.

Ferrari, i cili është një model sportiv GTO në gjendje të përsosur, u shit për 51.7 milionë dollarë (48.3 milionë euro), duke arritur dy gjëra, së pari, u bë automjeti më i shtrenjtë i Ferrarit dhe i dyti më i shtrenjtë në histori i shitur në ankand.Më i shtrenjti është një Mercedes-Benz, vlera e të cilit arriti në 135 milionë euro vitin e kaluar.

Sotheby ‘s mblodhi më shumë se 400 milionë javën e kaluar me koleksionin Emily Fisher Landau, koleksioni më fitimprurës i mbledhur nga një koleksioniste femër, e cili paraqiste Picasso-n e dytë më të shtrenjtë, Femme a la montre, e cila arriti në 139 milionë.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit