1.1 C
New York
Wednesday, November 29, 2023

Buy now

Vjedhen dy vetura, njëra në Prishtinë e tjetra afër Ferizajt

Dy vetura janë raportuar të vjedhura brenda 24 orëve të fundit. Sipas policisë, njëri rast ka ndodhur në Prishtinë e tjetri në Pleshinë të Ferizajt,

“Më 16 nëntor 2023, ankuesi mashkull kosovar, ka raportuar në polici se nga persona të panjohur i është vjedhur vetura e tij. Rasti është në procedurë hetimore”, thuhet në njoftimin e policisë.

Ndërsa në rastin tjetër, nga persona të panjohur është thyer dhe demoluar shtëpia e viktimës në Pleshinë si dhe nga garazhi i është vjedhur vetura e tij.

Lidhur me rastin janë ndërmarrë veprimet policore për procedura të mëtejme hetimore.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit