28.2 C
New York
Wednesday, May 22, 2024

Buy now

Vizat, luksi dhe nevojat, afro 900 fluturime vetëm gjatë muajit mars

- Advertisement -

Shifra rekorde të fluturimeve kanë arritur në muajin mars të këtij viti. Sipas të dhënave të fundit të ASK-së del se brenda një muaj janë realizuar 896 fluturime ose 24.1 % më shumë se në periudhën e njëjtët të vitit të kaluar

Ndërsa numri i udhëtarëve për këtë periudhë sihte 286 mijë e 932 persona apo shprehur në përqindje 29,7 % më shumë se në marin e vitit të kaluar.

“Në muajin mars 2024, numri i fluturimeve të realizuara ishte 896 ose 24,1 % më shumë së në periudhën e njëjtë të vitit të kaluar, ndërsa numri i udhëtarëve në total ishte 286 932 ose 29,7 % më shumë së në periudhën e njëjtë të vitit të kaluar (Mars 2023)”, thuhet në njoftimin e ASK-së.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit