28.2 C
New York
Wednesday, May 22, 2024

Buy now

Veterani i Paris Saint-Germain, Keylor Navas do të largohet nga klubi këtë verë

- Advertisement -

Një nga veteranët e vjetër të Paris Saint-Germain ka konfirmuar se ai do të shkojë drejt derës së daljes kur kontrata e tij të skadojë në fund të sezonit.

Portieri 37-vjeçar Keylor Navas u ka dhënë gjigantëve kryeqytetas pesë vjet shërbim që kur u bashkua nga Real Madrid në vitin 2019, duke kaluar dy vjet si portieri i parë i kampionëve francezë.

I konsideruar si një nga portierët më të mirë në botë gjatë kulmit të tij në Parc des Princes, Navas ka mbajtur 51 porto të pastra në 113 ndeshje për Les Parisiens, duke fituar nëntë tituj të mëdhenj dhe duke marrë një medalje nënkampione të Ligës së Kampionëve në 2019-2020.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit