16.2 C
New York
Thursday, May 30, 2024

Buy now

Vendosni një copë akulli në qafën tuaj dhe shikoni çfarë ndodhë

- Advertisement -

Nëse ju jeni si unë atëherë besoj se ju e përdorni akullin vetëm për të ftohur pijen tuaj. Por të gjithë ne e kemi përdorur atë gabim.

Natyrisht që ato e ftohin pijen tuaj por shumica e njerëzve nuk e dijnë përfitimin shëndetësor nga akulli?

Ky sekret ka qenë i ruajtur mjaft mirë, por vënia e akullit në një pjesë të caktuar të qafës mund çuditërisht të ju bëjë të ndiheni më të rinj dhe më energjik.

Pika ku fundi i kafkës suaj bashkohet me qafën quhet Feng Fu dhe kjo është pika ku duhet të vihet akulli, shkruan viralthread.com.

Me vendosjen e akullit në qafë, trupi juaj përtërihet vetvetiu dhe ju bën të ndiheni plot jetë.

Këto janë disa gjëra që mund t’i bëjë:

Përmirson gjumin tuaj;

Ndreq disponimin tuaj;

Shëron sistemin tuaj digjestiv;

Ndihmon në lehtësimin e gripeve;

Lehtëson kokëdhimbjet, dhimbjet e dhëmbit;

Ndihmon në shërimin e sëmundjeve të frymarrjes dhe kardiovaskulare;

Ndihmon problemet me gjëndra tiroide;

Ndihmon ciklin menstrual dhe

Përmirëson shëndetin mental.

Një këshillë se si ta gjeni Feng Fu-në: Shtrihuni në stomakun tuaj dhe vendoseni akullin ne qafë, rrini të shtrirë rreth 20 min, nëse nuk keni kohë mund ta mbështillni me një shall . Qe të jetë më efektiv bëjeni këtë çdo ditë para së të hani mëngjesin dhe në mbrëmje para se të flini. Mos u frikësoni nëse pas 30-40 sekondave do ndjeni një nxehtësi në qafën tuaj sepse është normale.

Sipas mjekësisë tradicionale kineze Feng-Fu nuk mjekohet, transmeton gazetaexpress. Në fakt kjo metodë e kthen trupin në balancin e tij psikologjik, siguron shëndet më të mirë dhe e përtërin trupin.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit