9.3 C
New York
Saturday, April 13, 2024

Buy now

Vdesin 45 persona pasi autobusi humbi kontrollin në Afrikën e Jugut, shpëtoi vetëm një vajzë 8-vjeçe

- Advertisement -

Një aksident trafiku ka lënë të vdekur 45 persona në Afrikën e Jugut, pasi një autobus humbi kontrollin dhe ra nga një shkëmb në provincën Limpopo.

Sipas departamentit të transportit të Afrikës së Jugut, autobusi ishte plot me besimtarë të cilët ishin nisur për një konferencë të Pashkëve, ndërsa ka shpëtuar vetëm një vajzë 8-vjeçare, e cila u transportua me helikopter në spital, shkruan CNN.

Deri më tani nuk dihet shkaku i aksidentit, por ajo që dihet është se autobusi mori flakë në momentin e përplasjes, teka ministri i Transportit të Afrikës së jugut, Sindisiwe Chikunga tha se qeveria do t’i riatdhesojë trupat e viktimave

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit