7.2 C
New York
Friday, December 1, 2023

Buy now

Vdes një person nga të shtënat me armë zjarri në Mitrovicë

Një person ka ndërruar jetë si pasojë e plagëve të marra nga të shtënat me armë zjarri në jug të Mitrovicës.

Rasti raportohet të ketë ndodhur të shtunën e 11 nëntorit, dhe i njëjti rast në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës është cilësuar si “vdekje e dyshimtë”.

Sipas njoftimit të policisë, në vendin e ngjarjes është gjetur një armë e cila dyshohet se është përdorur në këtë rast.

Ndërkaq trupi i pajetë i viktimës me vendim të prokurorit është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

“Raportohet se viktima femër kosovare është gjetur e lënduar nga arma e zjarrit. Në vendin e ngjarjes kanë dal njësitet përkatëse, ndërsa ekipi mjekësor ka konstatuar vdekjen e viktimës. Po ashtu në vendin e ngjarjes është gjetur një armë e cila dyshohet të jetë përdorur në rast. Me vendim të prokurorit, trupi i pa jetë i viktimës dërgohet në IML për obduksion”, thuhet në raport.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit