Vdes ish-ushtari i UÇK-së nga Skenderaj, Azem Shala

Ka vdekur njëri nga ushtarët më të dalluar të UÇK-së, Ismet Shala – Bali.

I ndjeri se fundmi ishte i shtrirë në spital për shkak të sëmundjes.

Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë nënkryetari i Komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku.

Postimi i plotë:

Më pikëlloi pa masë lajmi për vdekjen e mikut, bashkëluftëtarit, aktivistit politik, kryetarit të nëndegës së PDK-së në Kopiliq të Poshtëm, Azem Shala- Bali.

Bali ishte prej luftëtarëve të dalluar të UÇK-së, njeri i vendosur e parimor, ishte kudo ku vendi kishte nevojë. Aktiviteti i tij politik dhe kontributi i tij për qytetarët e Kopiliqit dhe zonës përreth, për PDK-në dhe për Skenderajn do të mbetet i paharruar!