9.3 C
New York
Saturday, April 20, 2024

Buy now

Vdes ish-luftëtari i UÇK-së

- Advertisement -

Ushtruesi i detyrës së kreut të OVL-UÇK-së, Faton Klinaku ka bërë të ditur se sot ka vdekur Ajvaz Karpuzi, ish-luftëtar i UÇK-së.

Klinaku përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook ka thënë se Karpuzi ka qenë anëtar Këshillit Drejtues të OVL-UÇK’së në Prishtinë.

Ai i ka shprehur ngushëllime familjarëve dhe bashkëluftëtarëve të tij.

Shkrimi i plotë:

Sot ka ndërruar jetë luftëtari i orëve të para të luftës së UÇK-së, bashkëpunëtori shumëvjeçar, ish Kryetari i OVL të UÇK-së dega në Lypjan, aktualisht anëtari i Këshillit Drejtues të OVL UÇK-së selia qendrore në Prishtinë, Ajvaz Karpuzi nga fshati Shalë i Lipjanit.

Ngushëllime Familjes, bashkëluftëtarëve e gjithë miqve të tij.

Lavdi jetës dhe veprës së tij Atdhetare!

Sot ka ndërruar jetë luftëtari i orëve të para të luftës së UÇK-së, bashkëpunëtori shumëvjeçar, ish Kryetari i OVL të…

Posted by Faton Klinaku on Sunday, January 2, 2022

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit