1.6 C
New York
Thursday, December 7, 2023

Buy now

Vdes aktori i famshëm i “Friends”, Matthew Perry

Ka vdekur në moshën 54-vjeçare aktori Matthew Perry i njohur për rolin e Chandler Bing në serialin televiziv Friends.

Ende nuk dihet shkaqet zyrtare të vdekjes së tij.

Por ajo që dihet është se Perry ka vdekur në shtëpinë e tij Pacific Palisades në Los Angeles.

Warner Bros, i cili prodhoi të 10 sezonet e Friends nga viti 1994 deri në 2004, ka shkruar për jetën e tij duke thënë se Perry ishte “një aktor jashtëzakonisht i talentuar“, shkruan The Guardian.

Ndikimi i gjeniut të tij komik u ndje në mbarë botën dhe trashëgimia e tij do të jetojë në zemrat e shumë njerëzve. Kjo është një ditë zemërthyese dhe ne i dërgojmë dashurinë tonë familjes së tij, të dashurve të tij dhe të gjithë fansave të tij të përkushtuar.” – thuhet në shkrimin e tyre.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit