25.5 C
New York
Wednesday, May 22, 2024

Buy now

Vdekja e Ali Lajçit, Kurti: Do të kujtohet për veprimtarinë patriotike dhe angazhimin e tij politik

- Advertisement -

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ngushëlluar familjen Lajçi për ndarjen nga jeta të ish-deputetit të LVV-së e ish-kryetarit të Pejës, Ali Lajçi.

Ndër të tjera, Kurti ka thënë se “do të kujtohet për veprimtarinë patriotike dhe angazhimin e tij politik të shtrirë gjatë një periudhe mbi 45 vjeçare, si nga ata që e njohën dhe punuan me të, ashtu edhe nga historia moderne e Kosovës.”

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit