21.3 C
New York
Tuesday, May 28, 2024

Buy now

Ushtarët e Gardës Kombëtare të Kentakit përgatiten për t’u vendosur në Kosovë

- Advertisement -

Njëzetë policë ushtarakë me Gardën Kombëtare të Kentakit po përgatiten të vendosen në Kosovë për një mision një-vjeçar.

Me anë të një deklarate nga Garda Kombëtare atje thuhet se ushtarët me bazë në Murray pritet të vendosen në Kosovë të mërkurën.

Ushtarët janë trajnuar për mbrojtjen e forcës, anti-terrorizmin, sigurinë e zonës dhe operacionet e inteligjencës policore.

Në deklaratë thuhet se ata do të ofrojnë mbështetje për oficerët ndërlidhës të policisë ushtarake si pjesë e Operacionit Joint Guardian

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit