14.7 C
New York
Tuesday, September 26, 2023

Buy now

Ushqimi që forcon dhëmbët tuaj

Veza hyn tek ushqimet e pasura me vlera ushqyese dhe përveçse të jep ndjesinë e ngopjes, forcon edhe dhëmbët.

Vezët janë një burim natyror i vitaminës D, e cila është e rëndësishme për të pasur dhëmbë të fortë dhe të shëndetshëm.

Kjo realizohet duke ndihmuar në përthithjen e kalciumit, i cili është i rëndësishëm për kockat, por dhe shëndetin e zemrës.

Të ngjashme

107,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit