11.4 C
New York
Sunday, April 14, 2024

Buy now

Ushqimet që mjekët rekomandojnë t’i hani në mëngjes

- Advertisement -

Përkundër asaj që mund të keni dëgjuar, ngrënia e mëngjesit nuk është e nevojshme për të gjithë.

Në fakt, shmangia e ngrënies së vaktit të mëngjesit mund të jetë më e mirë se të konsumohen ushqime të shpejta në këtë periudhë.

Megjithatë, një mëngjes ushqimor, i balancuar mund t’ju japë energji dhe t’ua ndërpres oreksin e madh gjatë pjesës tjetër të ditës.

Sido që të jetë, më poshtë mund të gjeni 12 ushqimet më të mira që mund të hani në mëngjes, të rekomanduara nga vetë mjekët.

– Vezët

– Kosi grek

– Kafeja

-Bollguri

-Farat “Chia”

– Boronicë

– Arra

– Çaji i gjelbër

– “Shake protein”

– Frutat

– Farat e lirit

– Gjiza.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit