13.3 C
New York
Wednesday, February 28, 2024

Buy now

“U pa në ndërtesën që shërbente si komunë paralele”, Kurti e liron nga detyra këshilltarin e tij

Kryeministri Albin Kurti, ka liruar nga posti sot këshilltarin e tij nga komunitetet jo-shumicë Edison Beqiri.

Në vendim nuk bëhen të ditura arsyet.

Por sipas burimeve të RTK-së Beqiri është liruar nga detyra pasi i njejti është parë në një foto në ndërtesën në Dragash e cila dikur shërbente si komunë paralele.

Po ashtu, RTK mëson se ky vendim vjen edhe pasi i njëjti është verifikuar nga institucionet e sigurisë dhe inteligjencës.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit