11.4 C
New York
Saturday, April 13, 2024

Buy now

U la jashtë në -27 gradë, pastaj Navalny dyshohet se u mbyt me një të goditur në zemër

- Advertisement -

Alexei Navalny është mbytur me një të goditur në zemër.

Sipas raportimit të The Sun lideri opozitar rus paraprakisht ishte detyruar që të kalonte disa orë në temperatura ngrirëse, prej -27 gradësh.

Metoda brutale më parë “ishte shenjë veçuese e KGB-së”, sipas themeluesit të grupit të të drejtave të njeriut, Gulagu.

Kundërshtari më i madh i Vladimir Putinit vdiq të premten, derisa po e mbante dënimin 19-vjeçar me burg me akuzat për ekstremizëm.

Rusia ka pretenduar se avokati ka vdekur “nga sindroma e vdekjes së papritur”. Më pastaj ka pasur dyshime që trupi i tij është gjetur i mbuluar me shenja mavijosjeje dhe zëdhënësja e tij, Kira Yarmysh pohoi se “ai është vrarë”.

Aktivisti i të drejtave të njeriut, Vladimir Osechkin ka thënë për The Times që shenjat e gjetura në trupin e Navalnyt kanë lidhshmëri me teknikën “një goditje” e cila në të kaluarën është mësuar nga forcat speciale operative të agjencisë qeveritare ruse KGB.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit