1.3 C
New York
Thursday, February 22, 2024

Buy now

Tuchel i reagon Lukakut: “Nuk më pëlqen aspak kjo që bëri…”

Thomas Tuchel ka reaguar pas fjalëve të Romelu Lukakut për synimin e tij për t’u rikthyer te Interi.

Lukaku tha se nuk është aspak i lumtur në Chelsea dhe pa u menduar dy herë, nëse do të kishte sado pak një mundësi të vogël, do të dëshironte të rikthehet në Itali.

Sido që të jetë, kjo nuk i ka pëlqyer aspak Tuchelit që ka reaguar menjëheërë.

“Të them të drejtën, nuk më pëlqen sepse sjell zhurmë që nuk na duhen. Sigurisht që nuk më pëlqen, është zhurma që nuk më pëlqen. Nuk është e nevojshme. dhe kjo nuk na ndihmon. Ne do të flasim me Lukakun hapur pas dyerve të mbyllura”.

“Unë jam i habitur sepse nuk e shoh atë të pakënaqur, përkundrazi. Do të përpiqemi të kuptojmë se çfarë po ndodh me Romelun, nuk pasqyron realitetin”.

“Kur je një lojtar si Lukaku, natyrisht se dicka e tillë krijon zhurmë të madhe… të flasësh ashtu duhet të kesh guxim dhe ai mesiguri e ka përderisa flet”.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit