29.8 C
New York
Tuesday, June 18, 2024

Buy now

Trump i zhgënjyer nga vendimi për dënimin e tij, thumbon Bidenin

- Advertisement -

Ish-presidenti amerikan, Donald Trump ka filluar fjalimin e tij, duke iu referuar dënimit të tij për 34 akuza, duke thënë nëse “ata mund të ma bëjnë këtë mua, ata mund t’ia bëjnë këtë kujtdo”.

Menjëherë, ai kaloi në një çështje tjetër, duke dënuar sistemin e imigracionit të vendit dhe njerëzit “e sëmurë” që përpiqen të hyjnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, raporton BBC.

Trump i drejtohet rivalit të tij politik, Joe Biden, i cili, thotë ai, po “shkatërron vendin”.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit