25.6 C
New York
Wednesday, October 4, 2023

Buy now

“Tronditet” Luis Enrique, tekniku spanjoll humb për 1 muaj “fantazistin” e sulmit

“Sigurisht që nuk do të mund të llogarisim shërbimet e Dani Olmo dhe Marco Asensio për ndeshjet e tetorit”,- u shpreh tekniku, Luis de la Fuente në një konferencë për mediet pas fitores ndaj Qipros.

Kështu lojtari i parisienëve pritet të humbasë dy ndeshjet e para të Champions League kundër Borussia Dortmundit në “Parc des Princes” më 19 shtator dhe në Neëcastle më 4 tetor, dhe gjithashtu nuk do të jetë i disponueshëm për ndeshjet e Ligue 1 kundër Nice, Marseille dhe Rennes.

Asensio pritet të rikthehet në fushën e blertë pas pushimit të tetorit dhe me shumë mundësi mund të luajë në takimin e 22 tetorit kundër Strasburgut dhe në ndeshjen e Champions League kundër  “djajve” të Milan.

 

Të ngjashme

107,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit