8.2 C
New York
Friday, April 19, 2024

Buy now

Toney: Nëse Brentford më shet, unë shkoj në Real Madrid

- Advertisement -

Sulmuesi i Brentfordit, Ivan Toney, ka zbuluar se transferimi i tij ideal i verës do të ishte te fituesi i 14-fishtë i Champions League, Real Madrid.

Toney shpreson të hyjë në planet e Gareth Southgate për Euro 2024 dhe u thirr të enjten në skuadrën prej 25 lojtarësh të Anglisë për ndeshjet ndërkombëtare të marsit.

Duke folur për Sky Sports përpara vizitës së vështirë të Brentfordit te kandidatët e tjerë për rënie në kategorinë Burnley, Toney hodhi në përzierje një klub tjetër kur u pyet se si do të dukej vera e tij ideale.

“Nëse Brentford do të më shiste, ata fitojnë paratë e tyre, unë shkoj në Madrid dhe gjithçka është mirë”, tha Toney.

“Ne [Brentford] fillojmë të fitojmë ndeshje, ne fitojmë çdo ndeshje nga tani dhe në pjesën tjetër të sezonit. Unë kam shënuar 20 gola, ne kemi mbajtur nëntë porta të pastra, puna është e mirë”, shtoi ai, raporton 90min.com.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit