11.4 C
New York
Sunday, April 14, 2024

Buy now

Thirrje audio dhe video mbërrijnë për të gjithë përdoruesit e X

- Advertisement -

X gradualisht ka po lançon thirrjet audio dhe video për të gjithë përdoruesit, përfshirë ata që nuk paguajnë për planin Premium i cili më parë njihej si Twitter Blue.

Një inxhinier i kompanisë ndau lajmin në platformë. Funksionaliteti fillimisht u lançua për përdoruesit e iOS vitin e kaluar duke ju dhënë përdoruesve me pagesë një opsion për të telefonuar përdoruesit e tjerë në aplikacion.

Në fillim të vitit funksionaliteti mbërriti edhe në Android por mbeti vetëm për përdoruesit me pagesë. Nga fundi i Janarit, Musk tha se X do të ofronte shërbimin për të gjithë përdoruesit sapo të siguroheshin se është maturuar mjaftueshëm.

Faqja zyrtare e supportit të X thotë se thirrjet audio dhe video janë tashmë të disponueshme për të gjithë përdoruesit përmes Direct Messaging. /PCWorld Albanian/

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit