11.3 C
New York
Wednesday, April 24, 2024

Buy now

Thierry Henry godet skuadrën e Real Madridit

- Advertisement -

Trajneri i kombëtares olimpike franceze, Thierry Henry, ka thënë se Real Madridi nuk është i gatshëm të dërgojë lojtarët e tyre francezë në Lojërat Olimpike të Parisit.

“Ka qenë gjithmonë kështu dhe e dija se do të ishte e vështirë. Është krejtësisht normale, veçanërisht për klubet jashtë vendit. Lojërat Olimpike janë këtu në Francë dhe klubet vendase do të ndihmojnë. Ekipet jashtë – janë më të vështira. Por unë kurrë nuk u ndala në “jo”-në e parë. Do të shohim se çfarë mund të bëhet por vendimi do t’u lihet klubeve sepse këto nuk janë data zyrtare të FIFA-s. Ka shumë emra që do të donim të kishim, por nuk është e qartë se kur do të kemi një përgjigje”, tha Henry.

Eduardo Camavinga, Tchouameni dhe Ferland Mendy janë francezët që luajnë për madrilenët.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit