13.3 C
New York
Wednesday, February 28, 2024

Buy now

Tetë femrat më të bukura në botë për momentin (Foto)

Raporti i Artë i bukurisë vlerëson bukurinë e disa nga vajzave më të famshme të Hollywood.

Raporti i Artë (i njohur gjithashtu si Phi, ose numri Fibonaçi) është algoritmi matematikor i simetrisë që qëndron në themel të perceptimit tonë për atraktivitetin. Sipas këtij raporti, nëse vlerësohet me rezultat 1.62.

Le të hedhim një vështrim në disa nga femrat më të bukura që planeti ynë ofron, sipas këtij raporti.

Blake Lively

Aktorja amerikane dhe bashkëshortja e Ryan Reynolds nuk ka asgjë për të vërtetuar kur bëhet fjalë për bukurinë e saj natyrale. Rezultati i saj në Raportin e Artë është një mbresëlënës 8.85 nga 10.

Kim Kardashian

Kim Kardashian është konsideruar gjithmonë si një nga njerëzit më tërheqëse në planet. Rezultati i saj në Raportin e Artë është 9,12 nga 10. Me gjithë operacionet estetike që kanë bërë Kardashians, ndoshta duhet të konsiderohet si mashtrim.

Priyanka Chopra

Kjo aktore dhe ish-fituese e Miss World njihet më së shumti për pamjen e saj unike. Priyanka vlerësohet me 8.13 nga 10 në shkallën e Raportit të Artë. Nuk mund të fajësojmë Nick Jonas që u martua me të.

Taylor Swift

Një nga yjet më të suksesshme të popit të gjeneratës së saj, Taylor Sëift gjithashtu rezulton si një nga njerëzit objektivisht më tërheqës në planet. Rezultati i saj në raportin e artë është jo më pak se 9,16 nga 10!

Beyonce

Jo vetëm një nga femrat më tërheqëse në botë, por edhe një nga ato më të suksesshmet. Karriera e saj flet plotësisht vetë në këtë pikë, dhe rezultati i saj në Raportin e Artë është 8,9 nga 10.

Scarlett Johansson

Në përgjithësi konsiderohet si një nga femrat më të bukura në planet, dhe shkenca është plotësisht dakord me ne! Rezultati i saj në raportin e artë është jo më pak se 8,99 nga 10.

Zendaya

Një tjetër yll i ri që tashmë ka bërë bujë të madhe në fushën e saj pas performancës së saj në filmat Spider-Man dhe Euphoria. Zendaya shënon një rezultat të madh 8,73 nga 10 në shkallën e Raportit të Artë.

Angelina Jolie

Angelina Jolie është konsideruar gjithmonë një grua jashtëzakonisht tërheqëse, megjithatë Raporti i Artë nuk pajtohet aspak me këtë. Fytyra e saj merr vetëm pak më shumë se 7 pikë nga 10 në shkallë, që është ndoshta prova më e mirë se bukuria është më shumë se përmasat e fytyrës suaj.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit