33 C
New York
Thursday, June 20, 2024

Buy now

Tërmkolli: Vjosa Osmani më shumë është parë si Presidente e Vetëvendosjes se si presidente e popullit

- Advertisement -

Ish-deputetja e LDK-së, Melihate Tërmkolli, duke diskutuar qëndrimin e Presidencës se letra e  Qeverisë e dërguar në Këshillin e Evropës, nuk është konsultuar e dakorduar me presidenten e Kosovës, foli për rolin e Vjosa Osmanit si presidente.

Tërmkolli tha në Pressing në T7 se Osmani është vlerësuar si presidente e Vetëvendosjes dhe jo si e Kosovës.

“Ne e dimë që shumë herë është vlerësu si presidente e Vetëvendosjes sesa një presidente që përfaqëson unitetin e popullit. Prandaj mendoj që këto që po ndodhin tash janë më tepër do sekuenca që përpiqen mi shpreh disa dallime të cilat në esencë nuk thojnë shumë dhe nuk ndryshojnë kurgjë. Realisht nuk ka ndryshu kurgjë ne qeverisje”, tha Tërmkolli në Pressing, transmeton Express.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit