23.2 C
New York
Tuesday, May 28, 2024

Buy now

Teori konspirative, Mushkolaj tallet me Kasamin: Gjithësia dhe budallakia s’kanë fund

- Advertisement -

Analisti Ymer Mushkolaj ka komentuar pjesëmarrjen e ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiu, në tubimin zgjedhor të koalicionit VLEN.

Ai është tallur edhe me kryetarin e Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, i cili ka treguar pse kryeministri Alin Kurti nuk ka mundur të marrë pjesë në këtë tubim zgjedhore.

Në profilin e tij në “Facebook”, Mushkolja ka shkruar se arsyetimin i Kasamti ishte konspirativ.

“Albin Kurti mungoi në tubimin e koalicionit VLEN në Berlin, por jo edhe Albulena Haxhiu. Mungesën e Kurtit, Bilall Kasami i Besës e paska arsyetuar me një teori konspirative, duke bërë njëfarë lidhje të kundërshtarëve të tij politikë me Beogradin dhe me manovrat e Serbisë në kufi me Kosovën. Kanë thënë: gjithësia dhe budallakia nuk kanë fund”, ka shkruar Mushkolaj.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit