13.3 C
New York
Wednesday, February 28, 2024

Buy now

Tentim vrasje në Lipjan, i mituri ther me thikë dy bashkëmoshatarë

Një tentim vrasje është raportuar të ketë ndodhur dje në Lipjan.

Policia bën me dije se është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar-i mitur, pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje ka sulmuar me një armë te ftohtë (thikë) dy viktimat meshkuj kosovarë të mitur.

Viktimat dhe i dyshuari janë dërguar në QKUK, Prishtinë për tretman mjekësor, ndërsa i dyshuari pas trajtimit  mjekësor me vendim të prokurorit pas intervistimit është dërguar në mbajtje.

Detaje tjera rreth rastit nuk janë bërë të ditura.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit