0.2 C
New York
Thursday, December 7, 2023

Buy now

Të shtunën shpëlahen linjat magjistrale dhe sekondare për përmirësim të kualitetit të ujit

KRU “Prishtina” njofton se me rekomandim të DCBDU-së dhe IKSHPK-së, gjatë ditës së nesërme, 11 nëntor 2023, e shtunë, do të bëjë shpëlarje të linjave magjistrale dhe sekondare në zonat që furnizohen nga ITU Badoc, me qëllim të përmirësimit të kualitetit të ujit.

Bëhet e ditur se zonat që do kenë çrregullime në sistemin e furnizimit me ujë janë po të njëjtat zona të prekura javët e fundit nga niveli i lartë i manganit në liqenin e Badocit.

“Autobotët janë në terren vazhdimisht për të shpërndarë ujë të pijshëm për pije dhe përgatitje ushqimi”, thuhet tutje në njoftimin për media.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit