11.4 C
New York
Saturday, April 13, 2024

Buy now

Të dërgojnë voice orar pa orar? WhatsApp i jep zgjidhje problemit

- Advertisement -

Ju dërgojnë voice herë pas here, sepse miqtë tuaj i bien shkurt? Mund të jesh në autobus, në rrugë, në kinema, teatër, me njerëz që nuk do doje të dëgojnë komunikimet tuaja private. Ndoshta ti provon edhe variantin ta afrosh telefonin tek veshi, pa loudspeaker, por ndonjëherë s`ia del dhe mesazhi buçet.

WhatsAp gjen zgjidhjen. Mesazhet me zë do të traskriptohen automatikisht, nëse ju doni. Pra do të kesh mundësi përmes një opsioni që t`i kthesh në tekst.

Kur përditësimi të jetë gati, do të duhet që përdoruesit e WhatsApp të përditësojnë aplikacionin në App Store, Play Store.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit