16 C
New York
Thursday, May 30, 2024

Buy now

Tallet pak Mirena: Edhe për “Eurovision” kusht Zajednica e Albinit

- Advertisement -

Gazetari Ilir Mirena është tallur paksa me gjendjen në të cilën është vendosur Kosova ku rrugëtimi euro-atlantik i vendit është kushtëzuar me Marrëveshjen e Bruksel/Ohrit e ndër ta më së larti Asociacioni i Komunave të banuara me shumicë serbe.

Pas kushtëzimit nga Franca, Gjermania dhe Italia se për anëtarësim në Këshill të Evropës duhet proceduar në kushtetuese draft-Statutin e Asociacionit, Mirena është lëshuar në shaka edhe për “Eurovision”-in që u mbajt dje.

Po get Zajednicen e Albinit Kosova ka me e pas kusht edhe per pjesemarrje ne Eurovision”, ka shkruar Mirena në Facebook.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit