20.1 C
New York
Saturday, June 3, 2023

Buy now

Tahiri, ministrit Murati: Qytetarët po e paguajnë çmimin e paaftësisë tënde

Ish-kreu i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, i ka reaguar ministrit të Financave, Hekuran Murati, pasi ky i fundit ka fajësuar LDK-në për dërgimin në Kushtetuese të Ligjit për Çmimet Tavan.

Tahiri ka thënë se qytetarët e Kosovës po e paguajnë çmimin e paaftësisë së ministrit Murati dhe se LDK po iu tregon qytetarëve se “sa i paaftë je”.

Zyrtari i LDK-së ka shtuar tutje se Qeverisë i shkoi mandati duke fajësuar të tjerët.

Reagimi i plotë:

Ministër Murati, qytetarët po e paguajnë çmimin e paaftësisë tuaj, e LDK po ju tregon sa i paaftë je!

Ja disa fakte: Çmimi i naftës zbriti pa pasur nevojë për ligj; çmimi i hekurit por edhe i materialeve ndërtimore zbriti po ashtu.

Lufta në Ukrainë po vazhdon, dmth edhe ky argument që e përdornit, ju iku.

Në Kosovë, kriza e çmimeve është rezultat i paaftësisë së Qeverisë me ndërhy në treg me masa fiskale.

Juve ju shkoi mandati duke fajësuar të tjerët për paaftësinë tuaj!

Të ngjashme

105,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit