28.2 C
New York
Wednesday, May 22, 2024

Buy now

Sveçla takohet me ministrin britanik, bisedojnë për bashkëpunimin rreth sigurisë kufitare

- Advertisement -

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, ka zhvilluar takim me ministrin për Luftimin e Migrimit të Paligjshëm të Britanisë së Madhe, Michael Tomlison, ku temë diskutimi ka qenë siguria kufitare.

“Sot mirëpritëm në Kosovë ministrin e Britanisë së Madhe për Kundër Migrimit Ilegal, Michael Tomlinson, ku shkëmbyen mendime me ministrin Xhelal Sveçla se si vendet tona mund të intensifikojnë bashkëpunimin për sigurinë kufitare”.

Dy ministrat më pas u nisën për të parë një demonstrim të mbështetjes praktike të Britanisë së Madhe përtej kufirit në Vermicë, rrugës për në një konferencë rajonale në Tiranë mbi migracionin ilegal dhe sigurinë kufitare”, ka njoftuar Ambasada e Britanisë së Madhe.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit