23.2 C
New York
Tuesday, May 28, 2024

Buy now

Sulmet izraelite në Gaza kanë vrarë 71 palestinezë që nga e mërkura

- Advertisement -

71 palestinezë janë vrarë në sulmet izraelite në Gaza që nga e mërkura, njoftoi ministria e Shëndetësisë, duke e rritur numrin total të vdekjeve në afro 34 mijë njerëz.

Deri më 18 prill, të paktën 33 mijë e 970 palestinezë janë vrarë dhe 76 mijë e 770 të tjerë janë plagosur, tha ministria, raporton CNN.

Ministria nuk bën dallim mes luftëtarëve dhe civilëve në njoftimin e saj të përditshëm.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit