7.9 C
New York
Saturday, December 2, 2023

Buy now

Spanja dhe Portugalia e mbyllin fushatën kualifikuese për Euro 2024 me fitore

Spanja dhe Portugalia që më parë e kishin siguruar pjesëmarrjen në EURO 2024, kanë vazhduar me fitore.

Portugezët i mbyllën kualifikimet me ecuri perfekte, duke marr dhjetë fitore nga dhjetë ndeshje, duke tubuar 30 pikë.

Fitorja e fundit erdhi ndaj Islandës ku portugezët fituan 2-0 me golat e Bruno Fernandes dhe Ricardo Horta.

Përveç Portugalisë, nga ky grup tutje ka kaluar edhe Sllovakia që ka 22 pikë.

Në anën tjetër, Spanja fitoi 3-1 ndaj Gjeorgjisë në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve.

Robin Le Normand, Ferran Torres dhe një autogol i Lochoshvilit ishin golat e La Roya, ndërsa Khvicha Kvaratskhelia shënoi për gjeorgjianët.

Spanjollët kanë 21 pikë si lider, ndërsa në vendin e dytë përfundoi Skocia.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit