27.3 C
New York
Wednesday, July 24, 2024

Buy now

Sot i jepet lamtumira e fundit Ismail Kadaresë, detajet për homazhet publike

- Advertisement -

Sot mbahet ceremonia shtetërore për përcjelljen e fundit të shkrimtarit të madh shqiptar, Ismail Kadare, që vdiq të hënën në moshën 88-vjeçare.

Ceremonia shtetërore për nderimet dhe përcjelljen e fundit të personalitetit të shquar të letrave shqipe, Ismail Kadare:

09:00 – Homazhet publike në Teatrin Kombëtar të Operas, Baletit dhe Ansamblit
Popullor.

Sot mbahet ceremonia shtetërore për përcjelljen e fundit të shkrimtarit të madh shqiptar, Ismail Kadare, që vdiq të hënën në moshën 88-vjeçare.

Ceremonia shtetërore për nderimet dhe përcjelljen e fundit të personalitetit të shquar të letrave shqipe, Ismail Kadare:

09:00 – Homazhet publike në Teatrin Kombëtar të Operas, Baletit dhe Ansamblit
Popullor

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit