25.6 C
New York
Wednesday, October 4, 2023

Buy now

Sonte sfida e parë gjysmëfinale

Përballja e rivalëve të vjetër ndërmjet Sigal Prishtinës dhe Trepcës është edhe sfida e parë gjysmëfinale e Superkupës së Kosovës në basketboll.

Këto dy skuadra ishin ndeshur në finale të Superkupës edicionin e kaluar, ku fituan prishtinasit, kurse mitrovicasit më pas triumfuan në Kupën e Kosovës, duke mundur pikërisht kryeqytetasit.

Ndeshja zhvillohet nga ora 17:00 në Therandë, ku po zhvillohet Festivali i Basketbollit për Superkupë.

Të ngjashme

107,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit