13.2 C
New York
Thursday, February 29, 2024

Buy now

Sonte finalja e Kupës së Kombeve të Afrikës, përballen Nigeria dhe Bregu i Fildishtë

Sonte do të zhvillohet finalja e madhe e Kupës së Kombeve të Afrikës.

Në garë për titullin e më të mirit në Afrikë janë Nigeria dhe Bregu i Fildishtë.

Finalja do të zhvillohet nga ora 21:00, në stadiumin olimpik “Alassane Outtara”.

Nigeria është shpallur tre herë kampione e Afrikës në histori, për herë të fundit në vitin 2013.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit