27.3 C
New York
Wednesday, July 24, 2024

Buy now

Sondazhi, gjermanët besojnë se Biden është shumë i vjetër për një mandat të dytë në zgjedhjet amerikane

- Advertisement -

Dy nga tre gjermanë janë shprehur të shqetësuar në rast se ish-presidenti Donald Trump do të mund të fitojë zgjedhjet në SHBA.

Sipas një sondazhi të Institutit Forsa në emër të rrjeteve televizive RTL dhe n-tv, 66% e të anketuarve thanë se ishin të shqetësuar për mundësinë e fitores së Donald Trump në zgjedhjet e ardhshme presidenciale.

Ndërsda marsin e kaluar, përqindja arriti në 60%.

Megjithatë, 74% e votuesve të AfD dhe 59% e votuesve të BSË thonë se kjo gjë nuk i shqetëson.

Në të njëjtën kohë 77% e gjermanëve besojnë se presidenti Joe Biden është shumë i vjetër për një mandat të dytë dhe vetëm 20% shprehin mendimin e kundërt.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit