10.2 C
New York
Thursday, March 23, 2023

Buy now

Smajljaj: Serbia me këtë marrëveshje ia del të poshtërojë BE-në, dhe sidomos neve

Profesor Avdi Smajljaj ka shprehur shqetësimin e tij për marrëveshjen e arritur mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel. Ai ka vlerësuar se Serbia duke u sjellë në këtë mënyrë e dëmton Kosovën në masë të madhe.

Sipas tij, Serbia po ia ka del të marrë maksimumin nga kjo marrëveshje, me obligime jo shumë të kushtueshme për ta, duke e poshtëruar BE-në dhe sidomos Kosovën.

“Serbia ia del të marr maksimumin nga marrëveshja, me obligime jo shumë të kushtueshme për te, nëse e shohim gjendjen në terren. Për më tepër, Serbia ia del të poshtërojë BE-në, dhe sidomos neve, duke as mos e firmosur atë që e merr nga marrëveshja, që neve na prek në kurriz si shtet.” – ka thënë Smajljaj.

te ngjashme

105,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

te fundit