28.2 C
New York
Wednesday, May 22, 2024

Buy now

Skuadra e Premier League kërkon mbrojtësin danez

- Advertisement -

Teksa ka hyrë në sezonin e tij të dytë, te “Katalanasit” e Barcelona, qendërmbrojtësi danez, Andreas Christenses është kthyer në një pikë kyçe, në formacionin e teknikut, Xavi, mirëpo duket se shumë shpejt 27-vjeçari do të rikthehet në Premier League, pas largimit nga Chelsea, në verën e vitit 2022.

Sipas raportimeve më të fundit, të mediave britanike, për kartonin e Christensen interesohen “Bardhezinjtë” e Newcastle, me teknikun, Eddie Howe, i cili gjithnjë ka qendë një “tifoz i madh” i performancave të danezët dhe do të donte ta kishte me çdo kusht, sa më shpejt të jetë e mundur në dispozicionin e tij, për sezonin e ardhshëm.

Mirëpo, pavarësisht dëshirës së madhe, të “Dallëndysheve”, për ta risjellë “yllin” e Barça-s, në Premier League janë rregullat e “Fair Play”-t financiar, të Premier League, të cilat klubi nuk mund t’i anashakalojë, në të kundërt do të pësonte penalitete të mëdha.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit