2.7 C
New York
Thursday, February 22, 2024

Buy now

Skandaloze: Biografia e Jakup Krasniqit – Presidenca e prezanton si të akuzuar për krime lufte kundër njerëzimit

Një ish-zëdhënës i UÇK-së, historian dhe politikan, Jakup Krasniqi është prezantuar si i akuzuar për krime lufte në biografinë zyrtare të tij në uebfaqen e Zyrës së Presidentit.

Në paragrafin e tretë të biografis së Jakup Krasniqit si ish ushtrues detyre i presidentit, kabineti i vjosa osmanit eshte kundesur qe jakup prasjiqin ta paraqes si nje te akuzuar per krime lufte dhe krime kunder njerezimit

Kushdo qe hyn e lexon këtë biografi e sheh se si presidenca e sheh një ish-zyrtar të lartë të shtetit.

Kjo është forma më skandaloze e prezantimit të biografisë së një ish-drejtuesi të lartë të UÇK-së.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit