28 C
New York
Friday, July 19, 2024

Buy now

Si t’i bëni njerëzit për vete edhe pa folur fare?

- Advertisement -

Fillimisht, nëse doni të bindni dikë me argumentin tuaj, flisni me zë të ulët. Zëri i ulër ka më shumë ndikim në mendjen e njerëzve kur vjen puna tek bindja për një argument të caktuar. Gjithashtu, mos harroni të bëni pausa të shkurtra dhe të ndryshoni intonacionin aty ku është nevoja. Pavarësisht kësaj, që është mënyra më etike e komunikimit, njeriu ka fuqinë të jetë tërheqës edhe pa folur fare!

1. MOS U FSHIH NGA AUDIENCA

Kur je duke folur përpara një grupi njerëzish qëndro në këmbë! Lejoji njerëzit të shohin komplet trupin dhe gjestet tuaja, për t’i treguar se nuk fshihni asgjë.

2. TREGO INTERES NDAJ BISEDËS

Do të fitoni menjëherë simpatinë e personit përballë.

3. KOPJO GJUHËN E TRUPIT TË PERSONIT PËRBALLË

Kimia që krijohet funksionon gjithmonë!

4. FLISNI NJËSOJ MË TË GJITHË!

Të qënit njëlloj i sjellshëm me të gjithë, flet shumë për ju!

5. MBAJ NJË ÇANTË, NJË KULETË APO NJË GOTË NË DORËN E MAJTË

Dora e djathtë është gati për takime!

6. VESHJA TË JETË NË NJË LINJË ME PERSONIN TJETËR

Vendit gjithashtu!

7. MOS E INJORONI KONTAKTIN FIZIK!

Puthjet dhe përqafimet mund të jenë provokuese, por janë gjithashtu një mënyrë e mirë për t’i hyrë në zemër dikujt. Nëse dikush ju prek në shpatull, ka më shumë gjasa a shihni sërish këtë njeri sepse do të ndjeni një lloj lidhjeje me të. (Burimi: Bright Side)

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit