21.3 C
New York
Monday, May 27, 2024

Buy now

Si të visheni në prill

- Advertisement -

Sugjerimet e stilit të veshjeve në prill nuk mund të injorojnë tendencat sezonale, por mbeten me këmbë në tokë: normaliteti është fjala kyçe. Këtu janë idetë më elegante të pamjes pranverore, që duhen përsëritur gjatë ditës dhe në mbrëmje, në zyrë dhe në fundjavë.

Kostume dhe balerina

Pas de deux i papërshkueshëm nga zyra, kostumi rigoroz me balerinat étoile. Një kombinim i thjeshtë dhe me ndikim, që i bën më të lehta ditët në tavolinë.

 Ngjyra e patëllxhanit

Ngjyra e patëllxhanit është nuanca e momentit, e cila jep mundësi të vishet gjatë gjithë vitit, madje edhe në pranverë. Këshilla është të përqendroheni në një pjesë të përshtatur.

 Xhinse dhe pallto trench

Një elegancë e relaksuar, casual por jo casual, që i shkel syrin viteve ’90: një pallto e gjatë ngjyrë bezhë, një bluzë me shirita, xhinse të drejta.

Xhaketë me ngjyrë të mirë

Nuk është me të vërtetë një triko. Por nuk është as xhaketë sportive. Kryesisht në lesh, me ose pa kopsa, mesatare-shkurtër: është xhaketa bon ton.

 Blazer mbi xhup

Hapni rrugën për shtresimin e pranverës. Kombinimi me të cilin nuk kishim eksperimentuar ende, xhaketa e meshkujve me dy krahë mbi kapuç.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit