31.7 C
New York
Tuesday, June 25, 2024

Buy now

Shqiprim Arifi thotë se zgjedhjet në Bujanoc i ka fituar Arbër Pajaziti

- Advertisement -

Ish-kryetari i Preshevës, Shqiprim Arifi, pas mbylljes së votimit deklaron se “populli i tha jo Albin Kurtit dhe politikave përçarëse të tij”.

Në postimin që e ka bërë Arifi thotë se zgjedhet në Bujanoc i ka fituar Arbër Pajaziti.

“Në Bujanoc, kandidati nga radhët e Alterntivës Arbër Pajaziti është fituesi i zgjedhjeve. Urime Arbërit për fitoren e merituar”.

Tutje, Arifi ka hedhur akuza të rënda ndaj kryeministrit Kurti, duke thënë se i njëjti “i shërben narrativës së Beogradit”.

“Nuk mbahet mend që të ketë pasur një pjesëmarrje kaq të ulët ndonjëherë në historinë e zgjedhjeve në Preshevë. Ashtu siç ka qenë dhe në zgjedhjet e fundit parlamentare, ku shqiptaret e Luginës i bojktotuan zgjedhjet përshkak të përçarjes së Kurtit nga Prishtina në Luginë.

Albini, nuk meriton asnjë votë në gjithë trojet shqiptare, pasi i shërben vetëm narratives së Beogradit. Njëkohësisht i kanë shërbyer 2 milion euro të vjedhura nga buxheti i Republikës së Kosovës për blerje votash”, shkruan Arifi.

Postimi i tij i plotë:

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit