31.7 C
New York
Tuesday, June 25, 2024

Buy now

Shqiprim Arifi me akuza të rënda: Kamberi e Sinani në koalicion me Listën Serbe

- Advertisement -

 

Ish-kryetari i Preshevës, Shqiprim Arifi, ka hedhur akuza të rënda ndaj Shaip Kamberit dhe Ardita Sinanit, duke thënë se kanë bërë koalicion parazgjedhor me Listën Serbe.

Ky koalicion sipas Arifit ka për qëllim dobësimin e partive shqiptare në Preshevë dhe Bujanoc.

Shkrimi i plotë

Partia Shaip Kamberit me marrëveshje paszgjedhore sekrete me Listën Serbe (SPS/SNS)

Sipas gjitha informacioneve në Luginë të Preshevës, Shaip Kamberi dhe Ardita Sinani kanë bërë marrëveshje për komunat shqiptare Preshevë dhe Bujanoc, marrëveshje paszgjedhore me Listën Serbe.

Kjo ka qëllim dëmtimin e partive shqiptare, konkretisht Alternativën për Ndryshim partinë më të madhe në Luginë, ta ndali nga fitorja e nesërme.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit