23.8 C
New York
Sunday, June 23, 2024

Buy now

Shkurte Fejza mbush 50 vjet karrierë, Haradinaj: Zëri që frymëzon kombin!

- Advertisement -

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka marrë pjesë në natën muzikore kushtuar 50-vjetorit të karrieres së këngëtares së njohur, Shkurte Fejza.

Haradinaj ka thënë se jo vetëm një artiste e madhe, por edhe një frymëzuese e vërtetë e atdhedashurisë për shumë gjenerata.

“Një natë e veçantë, në nderim të ikonës së muzikës shqipe – Shkurte Fejza, në 50 vjetorin e karrierës.  Jo vetëm një artiste e madhe, por edhe një frymëzuese e vërtetë e atdhedashurisë për shumë gjenerata. Me zërin e saj të jashtëzakonshëm, këndoi për lirinë dhe për krenarinë e të qenit shqiptar”, ka thënë Haradinaj.

Postimi i plotë:

Zëri që frymëzon Kombin!

Një natë e veçantë, në nderim të ikonës së muzikës shqipe – Shkurte Fejza, në 50 vjetorin e karrierës.  Jo vetëm një artiste e madhe, por edhe një frymëzuese e vërtetë e atdhedashurisë për shumë gjenerata. Me zërin e saj të jashtëzakonshëm, këndoi për lirinë dhe për krenarinë e të qenit shqiptar

Faleminderit, Shkurte Fejza, për të gjitha këngët dhe për të gjitha emocionet që na ke dhënë ndër vite!

 

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit