9.9 C
New York
Thursday, April 18, 2024

Buy now

Shkëlqen Suhareka, shënon fitore bindëse ndaj Rilindjes

- Advertisement -

FC Suhareka ka shënuar fitore bindëse kundër KF Rilindja 1974 duke e mposhtur 5-0 në kuadër të Raiffaisen Liga e Parë e Kosovës në futboll.

Golat për FC Suharekën janë shënuar nga Donat Hasanaj, Mevlan Zeka, Fitim Susuri (dy gola)  dhe Liridon Fetahaj.

Me këtë fitore, FC Suhareka gjendet në pozitën e parë në tabelë, duke vazhduar sigurt drejt realizimit të objektivit kryesor: inkuadrimit në Supërligë.

Ndëshjen e ardhshme në kuadër të Raiffaisen Liga e Parë, FC Suhareka do ta luajë kundër KF Dinamo. /Scanner/

 

 

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit